Szeged és a Tisza folyó újjászületése
Szeretettel várjuk a kicsiket és nagyokat, a természet és kultúra iránt érdeklődőket a Csermely Környezetvédelmi Egyesület és az SZTE JGYPK Interaktív Természet-ismereti Tudástár családi napjára. A 15 főnél nagyobb csoportok kérjük, jelezzék részvételi szándékukat Mihály Péternél (mihalypeter@jgypk.szte.hu, 06 20 431 20 94). 2020.szeptember 26. (szombat)
10 és 14 óra között óránként interaktív tárlatvezetés a Tudástárban.
10 és 16 óra között óránként városnézés indul a Tudástárból.
Helyszín: Szeged, Boldogasszony sgt. 6. II. emelet
2020.szeptember 27. (vasárnap)
9 és 16 óra között óránként interaktív foglalkozás keretében tanulmányozzuk a Tisza hullámterének élővilágát Boszorkány-Szigeten.
9 és 16 óra között óránként indul városnézés.
Gyülekező: minden órában az Árvízi emlékműnél (Tisza Lajos krt. végén)
A programokon való részvétel ingyenes!
A 15 főnél nagyobb csoportok kérjük, jelezzék részvételi szándékukat Mihály Péternél (mihalypeter@jgypk.szte.hu, 06 20 431 20 94).
További információ:
info@csermely.com
06 20 977 05 25
A rendezvényt Szeged Megyei Jogú Város Önkormányzata támogatta.
Családi Nap – Szeged és a Tisza folyó újjászületése
Környezetvédelem, természetvédelem
Az egyesület által végzett környezetvédelmi és természetvédelmi tevékenységek és intézkedések összessége segíti a környezet veszélyeztetésének, károsításának, szennyezésének megelőzésének, a kialakult károk megszüntetésének és az eredeti állapot helyreállításának véghezvitelét. Környezetvédelmi szempontból környezetnek az embert körülvevő élő és élettelen tényezők összességét nevezzük. Természetvédelmi tevékenységünk legfőképp a védett természeti értékek megóvása, gyakorlására felé irányul, illetve a természeti rendszerek egészének megóvására, lehetséges gyarapítására is célunk.
Adó 1 százalék
Környezetvédelmi tevékenységeinkbe tartozik a föld (talaj, kőzetek és ásványok, barlangok, a domborzat) védelme, a vizek (felszíni vizek és felszín alatti vizek) védelme, a levegő védelme, az élővilág (növényi, állati, mikroorganizmusok) védelme, a táj védelme, a települési környezet (lakóterületek, mezőgazdasági területek, ipari területek) védelme, a talajvédelem, a vízminőség védelme, a zajártalmak, sugárzás, hulladékkezelés mikro és makro szinten.
Egyesületünk környezetvédelmi feladatait aktív és passzív formában is végzi legfőképp azért, hogy az ember által okozott, vagy okozandó kár minimalizálását véghezvigyük, a természetes és mesterséges (épített) környezet, azaz az ember és annak szűkebb – tágabb környezete érdekében.
Egyesületek alapítványok támogatása,
adó 1 százalék szervezet kereső